Misyonumuz

Misyonumuz, günümüz insanının yaşam standartlarını daha da yükseltmektir. Bu amaçla dünyanın 6. büyük ekonomisi olan Hyundai Heavy Industries Co ltd’nin, elektrik elektronik ve otomasyon ürünlerini en başta dürüstlük ve etik değerlerden taviz vermeden, müşteri memnuniyetini ön planda tutarak her koşulda sıfır hata sloganıyla yola çıkarak, kaliteyi güvenilirliği ve saygınlığı esas kabul ederek, Hyundai’nin teknolojisini firmamızın tecrübesiyle türk insanına ve dünyaya tanıtmaktır.

Vizyonumuz

Vizyonumuz, değişen müşteri beklentilerine daha hızlı bir şekilde cevap vermek, kaliteli ve minimum maliyeti esas alarak, dinamik ve profesyonel uzman kadrosuyla Türkiye’deki otomasyon ve şalt sektörünün kalitesini artırmak, Hyundai’nin sunduğu kaynakları en etkili şekilde kullanarak, performans ve rekabet gücünü en yüksek düzeye çıkarmak, ve insanların aklında Hyundai’nin sadece otomobilden ibaret olmadığını ve şalt sektöründe de dünya da çok ileri seviyelerde olduğunu ispatlamaktır.

Tarihçe

RUHA ELEKTRİK   Firmamız Ruha Elektrik A.Ş. 2003 yılından günümüze HYUNDAI HEAVY INDUSTRIES ELECTRO ELECTRIC'in Türkiye distribütörlüğünü yapmakta  ve Türkiye endüstri sektörüne yön veren firmaların başında gelmektedir.   Firmamız yüksek kaliteli ve güvenli Hyundai elektrik ekipmanlarına vermiş olduğu teknik destek ve yaygın pazarlama ağı ile 2003’ten beri gücüne güç katarak sektörün öncü firmaları arasına girmiş bulunmaktadır.   Her yıl Hyundai HHI tarafından Ar-Ge’ye yüksek miktarda yatırım yapılarak, daha kaliteli ve güvenilir ürünler ile müşterilerimize hizmet vererek Hyundai’nin “Yüksek kalite, makul fiyat” sloganıyla yola çıktık. Türkiye’deki pazar payımızı her geçen gün artırmaktayız. Ürün gamımız, manyetik güç kontaktörleri, termik röleler, otomatik sigorta grupları, kaçak akım koruma şalterleri, termik manyetik kompakt şalter, invertörler ve açık tip güç şalterleri gibi alçak gerilim ürünlerinden oluşmakla beraber, HHI’nin yüksek gerilim ürünleri olan rüzgâr türbünleri, güneş enerji sistemleri gibi ürünlerini de sağlayabilmekteyiz.   Başta devletin tüm resmi kurumları (Tedaş, Bedaş, TOKİ, kamu hastaneleri, Sağlık Bakanlığı ve Üniversiteler) olmak üzere özel sektörde de fabrikalar, makinacılar, panocular, inşaat taahhüt firmaları gibi geniş bir kesime  hitap etmekteyiz. Özellikle Türkiye insanı tarafından bir otomobil devi olarak bilinen Hyundai’nin elektrik ve şalt sektöründe de dünyanın en büyük güçlerinden biri olduğunu, bunun yanında dünyanın 5. büyük ekonomisi ve dünyanın en büyük gemi üreticisi olduğunu anlatmak adına Türkiye’nin dört bir tarafına her gün otuzdan fazla bölge müdürünün tanıtımları ile birlikte görsel medya, TV reklamları, sponsorluklar, açık hava reklamları ve sosyal medyada  da var olmakla Hyundai Elektrik’in bilinirliğini artırmaktayız.   Sanayi tesisleri, inşaat, alçak gerilim ve dağıtım, asansör endüstrisi gibi projelere uzman teknik kadrosu, müşteri odaklı çözümler ve kaliteli ürünler ile hizmet vermekten mutluluk duyuyoruz. .

HYUNDAİ HEAVY İNDUSTRİES CO.,LTD

Hyundai Heavy Industries Co. Ltd, 1972 yılında kurulmuştur. Altı farklı alana bölünmüştür. Bunlar; Gemi inşaatı, Offshore ve Mühendislik, Endüstri fabrikasyon ve mühendislik, Makine ve Motor, Elektro elektrik sistemleri, İş makineleri ve inşaattır.
 • Dünyanın en büyük limanını 1974 yılında devreye almıştır. Hyundai gemicilik sektörünün en büyük firmasıdır.
 • 1973 yılında Elektrik departmanını kurmuş, ardından 154 kilovolta kadar trafo imalatına başlamıştır. İkinci trafo fabrikasında ise 525 kilovolta kadar trafo imalatı yapılmaya başlanmıştır.
 • 1979 yılında motor fabrikası açılmıştır. Yine 1979’da Ultra yüksek voltaj trafo test laboratuarı açılmıştır.
 • 1982 yılında AR-GE enstitüsü açılmış olup halen 600 AR-GE mühendisi çalışmaktadır.
 • 1983 yılında Amerikan Westinghouse firması ile ortaklık anlaşması yapmıştır ve ortaklık halen devam etmektedir.
 • 1997 yılında 44 MW lık buhar tribünü yapılmıştır. 1999’ da ise 765 kvolt luk trafo, 800kvolt luk GIS fabrikası kurulmuştur.
 • 2003 yılında Amerikan Enova firmasıyla elektrikli araçlar, güneş enerjisi teknolojisi ve rüzgâr teknolojisi alanında ortaklık anlaşması yapılmıştır.
Hyundai firmasının diğer alanlardaki üretimleri aşağıdaki şekilde sıralanabilir.
 • AG, OG, YG için, yağlı tip, kuru tip, reçineli ve özel tip trafolar.
 • Yüksek gerilim devre kesicilerinde , 25,8 - 800 kV GIS
 • OG ‘de Cubic GIS
 • AG’ de pano imalat motor kontrol panoları, güç otomasyonu, akıllı binalar, gemi otomasyonu, konsüller, gemi pano ve kontrol sistemleri.
 • OG ve AG’ de kesiciler, kompakt şalterler, manyetik kontaktörler, açık tip şalterler, vakumlu kesiciler, vakumlu kontaktörler, vakum tüpleri, elektrik motorları, AG, OG ve YG motorları, Gemi jeneratörleri ve endüstriyel tip jeneratörler, güç elektroniği, OG ve AG İnvertörler, kontrol sistemleri, SCADA, güç otomasyonu, su iyileştirme, nükleer malzemeler, tren ve metro SCADA sistemi, araç trafik sistemi, yağ ve gaz SCADA sistemleri, Denizcilik panoları ve yol vericileri, erken uyarı sistemleri, güç kaynakları, solar panoları, solar hücreler ve elektronik güneş dönüştürücüleri.