Hyundai Heavy İndustries,Elektrik ve Enerji Departmanını Ayırdı.

Hyundai heavy industries,2017 yılının son çeyreğinde enerji sektörünün dünyadaki  önemine dikkat çekmek amacıyla kendi bünyesindeki enerji ve elektrik departmanını Hyundai electric adıyla ayrı bir departmanda topladı.Böylece her alanda olduğu gibi enerji ve elektrik sektöründe de hızlı  ve kaliteli ürün üretim yapmaya başladı.Hyundai elektriğin türkiyedeki  iş ortağı ve resmi distribütörü olan ruha elek a.ş de bu amaçlara en kısa zamanda ulaşmak için tüm imkanlarını seferber etmektedir.

Bunun ilk somut örneği olarak Hyundai elektrik, Hyundai kalitesiyle ürettiği HG serisi şalt ürünlerini çok kısa bir zamanda dünya piyasasına sundu.

Hyundai elektriğin Hg serisi ürün gamında kontaktör,termik röle,otomatik sigorta,,termik manyetik kompak şalter ve kaçak akım koruma şalteri gibi şalt ürünleri yer almaktadır.Şalt ürünlerinin ana gruplarından olan Hg serisi kontaktörler  9A-800A arası çalışma özelliğine  sahip olmakla birlikte ac/dc ve hem ac hem de dc çalışma özelliğine sahiptir.

Özellikle ülkemizin doğu bölgelerinde yaşanan voltaj problemi için de serbest voltaj kontaktör üreterek bu alandaki sıkıntıyı gidermiştir.Serbest voltaj kontaktörler, içerisinde bulunan elektronik kart sayesinde  100volt ile 240 volt arasında voltaj dalgalanması olması halinde bile çalışmaya devam ederek sistemi korumaktadır.Üstelik bu kontaktörler hem ac hem de dc çalışma özelliğine sahip olduğu için birden fazla kontaktör alma zorunluluğunu da ortadan kaldırmaktadır.

Türkiye’nin En Büyük 317. Şirketi Olduk.

Dünya’nın seçkin ekonomi dergilerinden olan Fortune Türkiye de,2015’te Türkiye’nin en büyük 500 şirketi arasında 396. olma başarısını elde eden şirketimiz, büyümeye devam ederek 2016’da 320. ve 2017 de ise Türkiye’nin en büyük 317.şirketi oldu.İlk günden bu yana sahip olduğu kalite ve müşteri portföyüyle büyümeye devam eden RUHA ELEKTRİK,önümüzdeki yıllarda da büyümesine devam edecektir.Başta şirket personeli ve müşterilerimiz olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

HHİ Ocak-Nisan periyodunda 2.3 milyar dolarlık 39 adet gemi siparişi aldığını duyurdu.

Dünyanın en büyük gemi üreticisi  HHİ grup,yılın ilk çeyreği olan ocak-nisan periyodunda 39 adet gemi siparişi alarak 2.3 milyar dolarlık bir gelir elde etti.Son 3 yılın en büyük gemi siparişini de alan HHİ.Sadece nisan ayında 900 milyon dolarlık 18 adet gemi siparişi alarak bu alanda yeni bir rekor kırdı.Birbirine benzer gemilerin de üretimde olduğu hesaba katılırsa nisan ayının toplam gemi sipariş adedinin 31 olduğunu bunların da hesaba katıldığı düşünüldüğünde sadece nisan ayında 1.5 milyar dolarlık gemi siparişi aldığını belirtti.Arıca Suudi Arabistan’ın uluslararası gemi şirketi Bahri ile akıllı gemi üretimi için yeni bir anlaşma imzaladığını duyurdu.

Geleneksel Ruha Elektrik davetinde bir araya toplandık.

Şirketimizin her yıl geleneksek olarak yaptığı kaynaşma davetinde bir araya geldik.Davete Türkiye’nin saygın iş adamlarının yanı sıra Bürokrasi kesiminden de değerli misafirler katıldı.Gerek ülkemizin gerekse dünyadaki gelişmelerin konuşulduğu ve sektördeki durumun analiz edildiği davette karşılıklı fikir alış verişleri ve çözüm metodları paylaşıldı.Davetimize icabet eden ve değerli  vakitlerini bizim için ayıran siz değerli dostlarımıza teşekkür eder,bir daha ki geleneksel davetimizde tekrar buluşmayı ümit ederiz.

RUHA ELEKTRİK A.Ş

 

Hyundai Heavy İndustries,orta doğunun en büyük denizcilik firmalarından İranlı IRISL şirketiyle anlaşma yaptı

Dünyanın en büyük gemi üreticisi olan Hyundai heavy İndustries co,Orta Doğu’nun en büyük denizcilik firmalarından olan IRISL firmasıyla 14.500 adet TEU sınıflı konteynır  kapasiteli ve 49000 ton taşıma kapasiteli yük gemisi yapma sözleşmesini Seoul ofisinde imzaladı.
HHİ’nin yapacağı gemiler 366 metre uzunluk,48.2 metre genişlik,29.9 metre derinliğine sahip olacak.Ayrıca kimyasal taşıyıcılar da 183 metre uzunluk,32.2 metre genişlik ve 19.1 metre de ölçülerine göre üretilecek

Türkiye’nin En Hızlı Büyüyen 5. Şirketi Olma Başarısını Elde Ettik.

Türkiye Odalar Birliği tarafından yapılan Türkiye’nin en hızlı büyüyen şirketleri arasında 5. Olma başarısını elde ettik.2012-2015 yılları arasındaki toplam büyüme dikkate alınarak elde ettiğimiz bu başarıda emeği geçen herkese teşekkür ederiz.Ruha Elektrik A.Ş olarak bundan sonraki dönemlerde de bu başarıyı ileriye götürmek için gerek yatırım ve gerekse istihdam anlamında ülkemiz ve milletimiz adına yeni projelerimizle büyümeye devam edeceğimizi bildirmek isteriz.Şirketimiz adına hazırlanan ödülü Türkiye Satış Koordinatörü Sinan Adıgüzel,Türkiye Odalar Birliği Başkanı sayın Rıfat Hisarcıklıoğlu’dan aldı.

  IMG-20170125-WA0046foto-03-89eGtobb2IMG-20170125-WA004321749-3

HHİ’nin Şirketimizi Ziyareti

Hhi,yeni seri ürünlerimizin  Türkiye’deki  değerlendirmesini yapmak amacıyla 2 kişilik bir ekip şirketimizi ziyarete göndermiştir.Gerek müşteri nezdindeki ve gerekse nihai tüketici nezdindeki eksi ve artı yönlerini öğrenmek amacıyla müşterilerimizin bir çoğunu ziyaret edilmiş ve HHİ’nin,her geçen gün ürün kalitesini arttırmakla  beraber Türkiye’deki pazar payının da her geçen gün arttığı sonuçlarına ulaşılmıştır. Devamını Oku